Jak możecie zobaczyć na stronie, startuję w konkursie Daj się poznać 2017.

O „Daj się poznać” usłyszałem pierwszy raz rok temu i już wtedy zastanawiałem się, czy nie wziąć udziału. Jakoś jednak tak wyszło, że nie wyszło 😉 Ale w tym roku… W tym roku startuję!

Konkurs polega na tym, żeby tworzyć projekt open-source i o tym blogować. Minimum dwa posty tygodniowo, w tym jeden o projekcie, a drugi może być ogólnie o IT. Więcej informacji tutaj.


Projekt

Jako, że jestem studentem i muszę napisać pracę inżynierską, moim projektem będzie właśnie owa praca. Daje to kolejny plus konkursu, bo zacząć pisać coś na studia chyba jest najtrudniej. Tematem pracy jest

Aplikacja webowa do śledzenia finansów domowych

nazwana roboczo HomeWallet.

Aplikację mam zamiar napisać w .NET Core. Będzie to dobry sposób, aby w końcu poznać dokładniej całkiem nową technologię Microsoftu. Jak na razie jedyne co w niej napisałem, to proste web API dla bazy danych, które poza nazwami bibliotek praktycznie się nie różniło od starego .NET Frameworku.

Aplikacja ma oferować generowanie statystyk (więcej o funkcjonalności już niedługo), więc jest również w głowie pomysł na coś w stylu CQRS.

Projekt znajdzie się na GitHubie o tutaj.

 

Słowem wstępu to tyle. Mam nadzieję, że uda mi się wytrwać 😉 Trzymajcie kciuki! 🙂

Do usłyszenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *