[HomeWallet] Interfejs

Categories Daj się poznać 2017, HomeWallet

Cześć 🙂  Dzisiaj przedstawię nowe mockup’y na których będę się wzorować podczas dalszej implementacji Home Wallet.


Strona powitalna

Pierwszą stroną jaką zobaczy nowy użytkownik będzie minimalistyczna strona z możliwością rejestracji/logowania. Planuje również dodać po przewinięciu mały opis tego, co aplikacja robi. Bardzo sobie cenię minimalizm przy pierwszym kontakcie. Mam szybko znaleźć co aplikacja oferuje oraz ile to kosztuje. Inne informacje mogą być zawarte w jakiejś podstronie, nie są one niezbędne na początku.

 

 


Strona główna

 

Jak już użytkownik utworzy nowe konto ujrzy mały poradnik jak poruszać się po aplikacji. Na chwilę obecną nie skupiam się na tym, jak to będzie wyglądać, bo zbyt wiele rzeczy może się jeszcze zmienić.

Gdy dodane są już rachunki,  na głównej stronie znajdzie się ich lista posegregowana wg dni.

 

Zrezygnowałem jak widać z imitowania wyglądu paragonu. Stwierdziłem, że zwykła ramka jest ładniejsza, a samego wyglądu paragonu i tak nie uda mi się odzwierciedlić w zadowalający mnie sposób. Dodatkowo zmieniłem kolory- w domyśle będzie to ciemna skórka, dostępna będzie również jasna. Jako, że lubię ciemne interfejsy to na razie pracuję na tym.

Z konkretnego dnia możemy przenieść się do…

 


Podsumowanie dnia

 

W podsumowaniu dnia użytkownik znajdzie nowość, czyli wykres. Tutaj jest on bardzo prosty, pokazuje procentowy udział wydatków z danego dnia w naszym planie. Jeżeli plan nie jest utworzony wykres ten się nie pojawi. Na dole znajdują się odnośniki do innych statystyk. Jak widać jeszcze sam do końca nie wiem jakie się pojawią.

 

 


Plan

 

Jeżeli użytkownik nie posiada jeszcze utworzonego planu, pojawi się prosty ekran do jego tworzenia. Nic specjalnego, może uda mi się jeszcze coś lepszego wykombinować.

 

 

Po utworzeniu planu jest już więcej do pokazania. Użytkownik dostaje statystyki tego jak mu idzie realizacja planu. Tutaj również pojawiają się wykresy. Jak widać podzieliłem dane na sekcje oddzielone liniami aby wszystko nie zlewało się ze sobą.

 

 


Statystyki

 

Statystyki w założeniu będą generowane dla różnych okresów. Jako przykład wziąłem cały miesiąc. Będą one o wiele bardziej złożone niż te dla planu, bo i pomysłów jest wiele: od wykresu pokazującego wydatki dla każdego dnia miesiąca do porównywania sklepów, kategorii czy sprawdzania ekstremów cenowych.

 

 


Tworzenie rachunku

 

Wygląd tworzenia rachunku również uległ małemu odświeżeniu. Wszystko jest w podobnej stylistyce do rachunków na stronie głównej. Największym problemem tutaj będzie prawdopodobnie responsywność.

 

 


Podsumowanie

 

Wszystkie te mockup’y prawdopodobnie nie będą ostatecznym widokiem. Pomysły wciąż mi przychodzą do głowy, wszystko się może zmienić. Pomaga mi to jednak ukierunkować się w danym kierunku. W następnym wpisie opiszę kwestię wykresów w .NET Core, bo ja widać będą one potrzebne. Dajcie znać co myślicie o interfejsie, z chęcią poczytam Waszą opinię.

Do zobaczenia, cześć!

1 thought on “[HomeWallet] Interfejs

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *